OFICJALNY BLOG Zuzanny Boruckiej

wtorek, 4 lipca 2017

Iwona

Karma wraca. Kiedy jest się dobrym człowiekiem zawsze wróci dobro.
Ostatnio miałam tyle okropnych rzeczy i nagle wybuch dobroci.
Czuję się silna... czasami aż głupio te słowa przechodzą mi przez usta, ale... czuję się silna.
Iwona zawsze mnie buduje. Zawsze gdy leżę buduje drabinę bym wyszła z dołka... gdy nie mogę chodzić - podaje mi rękę i prowadzi... gdy płaczę, trzyma mnie i ociera łzy.
Jest prawdziwą przyjaciółką.
Często się kłócimy, nienawidzimy i obrażamy, bo jesteśmy ze sobą szczere. Mówię jej najgorsze rzeczy, a ona mówi mi najgorsze... a mimo wszystko kiedy miałam 6 lat i wypadek na sankach. Kiedy sanki rozwaliły mi twarz i leżałam z wielką blizną na policzku.
Ze wszystkich ludzi, którzy przyszli ze wsi mówić mi, że "im przykro"... pamiętam tylko ją. Dała mi kwiatki, które zerwała z ogródka. Powiedziała, że ładnie wyglądam.
Byłam dzieckiem, które ledwo przeżyło i płakało codziennie ze strachu przed śniegiem.
A ona kochała zimę.
Dzięki niej nawet dzień nie miałam traumy. Tydzień po wypadku biegałyśmy po lodzie, zjeżdżałyśmy na skrzynkach ( sedesowe aniołki dla wtajemniczonych Haha )
I nawet poszłyśmy... na sanki.
Nie bałam się z nią niczego.
Niczego.
Z nią jestem wzmocnioną siłą.
Jestem wulkanem, żywiołem, siłą.
Mamy po 21 lat, a ona nadal jest taka sama.
Cudowna, odważna, szczera, niesamowita.
Codziennie przychodzi do mnie.
Kiedy miałam depresje.. wkładała mnie w fotel, żebym układała puzzle. Budziła mnie kawą, żebym w ogóle wstała,
Kiedy umierałam - wskrzeszała mnie.
Całe zło i dobro jest od niej.
Największe smutki i szczęście. Największe zło i dobro.
Ona.
Jest niesamowitą przyjaciółką.

Iwona, dziękuję.Zuzia

15 komentarzy :

 1. Bo grunt to znaleźć sobie przyjaciółkę jedyną taką na zawsze. Taka która da kopa w tyłek gdy tego potrzebujemy i wesprze nas :) ja mam taką osobę życzę aby każdy taka znalazł bo mieć taką osobę to prawdziwy skarb.
  aniolek4.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki przyjaciel to prawdziwy skarb ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjaciele to wspaniali ludzie. Zuzia Iwona to szczescie naprawde

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam taką przyjaciółkę, aż dziw, bo zwykle ludzie zostawiali mnie po paru miesiącach, albo latach... Uwielbiam czytać twoje wpisy, jesteś genialna, nie przejmuj się tymi dziećmi, które nie ogarniają tego, że z wiekiem i nabywanym doświadczeniem człowiek się zmienia, dla mnie zawsze będziesz taka sama, czyli wspaniała. <3

  OdpowiedzUsuń
 5. chyba także podziękuję Iwonie za to że jest taką cudowną duszyczką wspierającą Ciebie Zuziu
  bardzo się cieszę że masz taką wspaniałą przyjaciółkę
  ❤️

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam, że kiedykolwiek czyiś wpis na blogu wzruszy mnie tak bardzo. Cieszę się, że masz kogoś takiego, prawdziwą przyjaciółkę. Może to nieładnie, ale zazdroszczę ci tego ogromnie. Trzymaj ją przy sobie!

  Pozdrawiam,
  insomnia-yuzuki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że ją masz. Otaczaj się takimi właśnie osobami, i zostaw te fałszywe i złe.
  Jestem z tobą, zawsze Zuzia

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytając to, łzy mnie dopadły. Trzymajcie siebie mocno nawzajem i nie puszczajcie bo prawdziwych ludzi a już tym bardziej przyjaciół, to ze świecą szukać. Nie powiem że zazdroszczę, ale powiem że sama bym chciała mieć kogoś takiego prócz swojego faceta. Nigdy nie miałam przyjaciół więc odsunęłam od siebie ludzi na długość kija. Tak jest lepiej chociaż wiem że na mnie też czeka ktoś po drugiej stronie.. telefonu. Wirtualna przyjaciółka od lat. Chociaż ja mam 22 lata a ona więcej, to wiem że gdy odczyta wiadomość to zawsze na nią odpiszę.. <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytając to, łzy mnie dopadły. Trzymajcie siebie mocno nawzajem i nie puszczajcie bo prawdziwych ludzi a już tym bardziej przyjaciół, to ze świecą szukać. Nie powiem że zazdroszczę, ale powiem że sama bym chciała mieć kogoś takiego prócz swojego faceta. Nigdy nie miałam przyjaciół więc odsunęłam od siebie ludzi na długość kija. Tak jest lepiej chociaż wiem że na mnie też czeka ktoś po drugiej stronie.. telefonu. Wirtualna przyjaciółka od lat. Chociaż ja mam 22 lata a ona więcej, to wiem że gdy odczyta wiadomość to zawsze na nią odpiszę.. <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam nadzieję, że Iwona jest faktycznie taka, jak ją tu opisujesz -
  Pamiętam Twojego bloga 'nigdzieniejestbezpiecznie', wiesz, tego, gdzie w bocznych ramkach były zdjęcia np. Olgi z podpisem 'mój Olgonek' i Karola z podpisem 'Karuś, mój niewolnik'.
  Tam pisałaś, że Iwona Cię niszczy, że to toksyczna znajomość...

  A może faktycznie chciała naprowadzić Cię na właściwie tory, tylko źle to odbierałaś. Tak czy inaczej to dobrze, że teraz jest dla Ciebie wsparciem.

  Pozdrawiam Was obie! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W porównaniu do Iwony to Olga była (przepraszam za brzydkie słowo) GÓWNEM, kiedy przyjazniła sie z Zuzią

  OdpowiedzUsuń